Yamaç paraşütü fiyatları, ortalama gelire sahip her bireyin rahatlıkla karşılayabileceği düzeydedir. Bireyler eğitim almaya gerek duymadan Tandem uçuş stili ile Fethiye’nin muhteşem manzarasına karşı yamaç paşütü deneyimi edinebilirler. Bölgeyi kuşbakışı keşfetmek nefes kesici doğal güzelliklere en iyi açıdan şahit olmayı sağlar.

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Yamaç paraşütü yapmak isteyenler önceden bilgi sahibi olmaları ve uçuş esnasında nasıl davranacaklarını öğrenmeleri gerektiğini düşündükleri için bu deneyimi eğitim alacakları güne erteyeleyebilirler. Sanılanın aksine hiçbir ön bilgisi olmayan ve sağlıklı tüm bireyler Tandem uçuş tekniği sayesinde bu deneyimi edinebilirler.

babadag-yamac-parasutu

T2 lisansına sahip pilotlar eşliğinde Fethiye Babadağ’da bulunan bir yükseklikten atlanarak iki kişilik uçuşlar gerçekleştirilir. Tandem olarak adlandırılan bu uçuş stilinde tüm süreci pilot kontrol ederken pilotun ön kısmında bulunan alanda bir başka birey sürece sadece eşlik eder. Bu sayede bireyler uçuş alanına ulaşmadan hemen önce bile bu deneyimi keşfetmek istese sağlık koşulları uygun olması halinde uçuşa başlayabilir.

Beklenen koşullardan bazıları;

  • 100 kg altında bir kiloya sahip olmak,
  • Panik atak, Anksiyete bozukluğu gibi adrenalin ile tetiklenen bir psikiyatrik bozukluğa sahip olmamak,
  • Hamilelik şüphesinin olmaması,
  • Ciddi bir yükseklik fobisinin olmaması,
  • Astım veya kalp hastalığı olmayanlar,
  • Uçuş öncesi alkol kullanmamış olmak,
  • Sersemlik hissine, hızlı uykuya dalmaya neden olan bir ilaç kullanmak zorunda olmayanlar şeklindedir.

Bu tip durumlarda uçuş sırasında birey pilotun dengeyi koruyamamasına yol açabilir. Sağlıklı ve adrenaline karşı korku duymayan, bu tip sporlardan keyif alan 12 yaşından büyük tüm bireyler bu sporla ilgilenebilir.

Ayrıca gerekli şartlardan biri hava koşullarının uçuş için uygun olmasıdır. Önceden hava koşullarını pilotlar kontrol ederek belirli tarihlerde uçuşları güvenlik için iptal edebilir veya başlatabilir.

Yamaç Paraşütü Ekipmanları Nasıl Temin Edilir?

Yamaç paraşütü fiyatları konusunu öğrenmek isteyen bireyler ekipman almaları gerektiğini, bunları da bütçelerine eklemeleri gerektiğini düşünebilirler. Ancak ekipman konusunda hiçbir şeyi temin etmek zorunda değilsiniz. Tüm yapmanız gereken hazırlık uçuş esnasında üşümeyeceğiniz, kendinizi çok rahat ve konforlu hissedeceğiniz günlük bir kıyafet giymekten ibarettir.

Gerekli tüm uçuş ekipmanları (paraşüt, kask, dizlik vb.) Tandem uçuş merkezlerinden temin edilmektedir. Randevu oluşturan her birey için ekipmanlar ücretsiz olarak temin edilir.

yamaç paraşütü fiyatları

Artemis Paragliding Yamaç Paraşütü Fiyatları

Sektörde uzun yıllardır hizmet veren bir yamaç paraşütü firmasıyız. Sizleri ilk olarak Babadağ’da bulunan atlama noktasına klimalı, lüks bir araçla ulaştırıyoruz. Burada paraşüt ekipmanlarını pilotunuzla birlikte giyip uçuşa hazır hale geliyorsunuz. Uçuş esnasında yanınızda telefon, kamera vb. herhangi bir cisim olmaması denge açısından önemli. Süreci pilotunuz video formatında kaydediyor. İniş sonrası isterseniz ek bir ücret ile bu kaydı da alabilirsiniz.

İletişim sayfamızı ziyaret ederek bize dilediğiniz zaman ulaşabilir ve süreç veya fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.