Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, Türkiye’nin Muğla ilinde yer alan Ölüdeniz plajı üzerinde yapılan bir açık hava aktivitesidir. Ölüdeniz, adını suyunun mavi-yeşil tonlarından alan bir denizdir ve dünya çapında ünlüdür. Bu özel tonlarını, suyunun derinliklerinde bulunan mavi-yeşil bakterilerden alır. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, plajın yüksekteki tepesinden yapılır ve paraşütçüler, denizin üzerinde uçuş yaparak manzarayı izlerler.

DCIM\100GOPRO\G0151933.JPG

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, genellikle sabah saatlerinde yapılır ve paraşütçüler, güneşin doğuşunu manzaradan izlerler. Bu aktivite, turizm sektöründe popüler olmasının yanı sıra, yamaç paraşütü yapmayı sevenler için de cazip bir seçenektir. Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, dünya çapında çok sayıda yamaç paraşütü merkeziyle rekabet eden bir açık hava aktivitesidir ve her yıl binlerce turisti ağırlar.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü, güvenlik önlemlerine dikkat edilerek yapılır. Öncelikle, paraşütçüler, paraşütleri ve diğer ekipmanları kontrol edilir ve güvenliği sağlanır. Daha sonra, paraşütçüler, uçuş için gerekli eğitimi alır ve uçuş için gerekli bilgilere sahip olurlar. Bu eğitim, paraşütlerin nasıl kontrol edileceği, uçuş sırasında ne tür manevralar yapılması gerektiği gibi konuları içerir. Turist olarak yamaç paraşütü aktivitesi yapabilmek için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur.

Uçuş öncesi tecrübeli pilotlarımız size gerekli bilgilendirmeyi yaparak kuşamınızı hazırlar böylece fethiye yamaç paraşütü yaparak eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Sizi de bu aktiviteyi yaşamaya davet ediyoruz. Aşağıdaki linkten rezervasyonunuzu yaparak siz de yamaç paraşütü faaliyetini deneyimini gerçekleştirebilirsiniz.

Rezervasyon İçin:
https://www.artemisparagliding.com/rezervasyon/