Fethiye’de mutlaka görülmesi gereken çok sayıda plaj bulunmaktadır. Yaz aylarında artan bunaltıcı sıcaklardan kaçmak isteyenler denize girerek kum, güneş ve mavinin tonlarının tadını çıkarabilir. İşte, birbirinden harika fotoğraflar çekebileceğiniz, ailenizle ve sevdiklerinizle inanılmaz anılara sahip olacağınız Fethiye’deki plajlar…

Belceğiz Plajı

Belcekız ya da Belceğiz olarak adlandırılan bu yer Fethiye’ye 12 km mesafede yer almaktadır. Denizin turkuaz renginden hoşlanıyorsanız, sörf, jet ski gibi aktivitelerle ilgilenebileceğiniz bu plajda size birbirinden harika su sporları bekliyor.

belcegiz plaji

Kıdrak Koyu Plajı

Kıdrak Koyu Plajı, Kıdrak Tabiat Parkı sınırları içerisinde bulunur. Ölüdeniz Plajı’ndan 2 km uzaklıkta bulunmakta olup; Fethiye’nin merkezine 15 km mesafededir. Oldukça şeffaf görünen suların rengi hafif Turkuaz görünümdedir. Kumsalın ve denizin alt kısmının çakıl taşlarından oluşmasından kaynaklanan bu durum burada vakit geçirenlerin deniz ayakkabısı giymesini zorunlu kılmaktadır.

kıdrak plajı

Kumburnu Halk Plajı

Mavi bayrağını 15 yıldır koruyan Kumburnu Halk Plajı Fethiye’den 15 km uzaklıkta yer alır. Ölüdeniz Tabiat Parkı sınırları içerisindedir. Belceğiz Plajı’na çok yakın konumdadır. Ancak suyu oradan daha sıcaktır.

kumburnu plajı

Çalış Plajı

Mavinin tatlı tonlarından biri olan bu plaja daha çok sabah saatlerinde gidilmesini öneriyoruz. Öğleden sonra deniz burada daha dalgalı hale gelmektedir. Ayrıca kumsal taşlı yapıda olduğu için ayaklarınızı incitmemek adına yanınızda mutlaka sağlam bir deniz ayakkabısı olmalıdır.

çalış plajı

Kelebekler Vadisi

Ülkemizdeki en ünlü doğal güzelliklerden biri olan Kelebekler Vadisi’nde kamp yapmak, tekne turuna katılarak burayı keşfetmek ve plajında yüzmek gibi çok sayıda olanak bulunmaktadır. Ayrıca bölgenin isminden de anlaşıldığı üzere burada vakit geçirenlere çok sayıda kelebek türü eşlik edecektir. Fethiye’den 35 km uzaklıkta bulunan bu vadi Faralya Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır ve 1995 senesinde doğal sit alanı ilan edilmiştir.

kelebekler-vadisi.

Kabak Koyu Plajı

Faralya Köyü’nde bulunan birkaç plajdan biri de Kabak Koyu Plajı’dır ve araçla buraya gelmek ne yazık ki mümkün değildir. Buraya gelmek isteyen bireylerin 20 dakika yürümek gerekmektedir. Plajın bulunmasını turistler için kolaylaştırmak amacıyla yolda kırmızı ve beyaz taşlarla yön belirtilmiştir. Ulaşım sonrasında geldiğiniz yer gerçekten de tüm yolculuğa değdiğini hissettirecek.

kabak-koyu

İnlice Halk Plajı

İşletmesini Fethiye Belediyesi’nin yaptığı İnlice Halk Plajı mavi ve yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran muazzam bir manzaraya sahiptir. Temiz ve berrak sularda yüzmek isteyenler buraya gelerek taleplerini gerçekleştirebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta suyun aniden derinleşebilmesidir. Yüzerken bu konuda hazırlıklı olmalısınız.

Voleybol oynamayı sevenler için plajda bir de voleybol sahası bulunmaktadır.

Kuleli Koyu Plajı

Çam ağaçlarını izleyerek turkuaz renkli sularda vakit geçirmek istiyorsanız Kuleli Koyu Plajı sizi memnun edecek. Kumsalının özel altın rengi de burayı eşsiz kılan özelliklerden biri. Suları sakin ve dalgasız bir yapıda. Çocuklu aileler için gerçekten de harika bir seçim olacaktır.

kuleli plaji