Türkiye’nin en iyi tatil beldelerinden biri olan Fethiye’de doğa severlerin kendine yapacak bir şeyler aramasına hiç gerek yok. Oldukça gelişmiş bir turizm merkezi olan bu bölge zaten çok sayıda etkinliği bir arada sunuyor. Doğayı iliklerine kadar hissetmek isteyenler burada kaldığı süre boyunca konaklamak için kamp alanlarını tercih edebiliyorlar. İşte, Fethiye’deki en iyi kamp alanları…

Ölüdeniz Doğa Kamp

Ütü, tuvalet, saç kurutma makinesi, kafe, elektrik, duş, ortak dinlenme alanı, bungalov, dağ evi, çadır alanları, ağaç ev gibi çok sayıda olanak sunar. Her biri uygun fiyatlı bu olanaklardan faydalanarak Ölüdeniz Tabiat Parkı içerisinde konaklayabilirsiniz. Ayrıca bu sürece harika kuş seslerinin de eşlik edeceğini bilmelisiniz.

Kalabalıktan bunalan insanlar için sessiz bir ortam sunar. Ölüdeniz’e 3 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yüzmek isteyenler 15 dakikada plaja ulaşabilirler.

Ölüdeniz Plaj Kampı

Burada kamp yapmanın sunduğu avantajlardan biri ücretsiz bir kamp alanı olması diğeri de tertemiz denizin kıyısında konaklayacak olmanız. Denizin, kum ve güneşin tadını doğada iliklerinize kadar hissedebileceğiniz bu plajda gece konaklayamazsınız. Gece geç saatlerde kamp kurup sabah zabıtalar gelmeden çadırınızı toplayıp gitmeniz gerekiyor.

Yakınlarda restoran ve marketler var. Yiyecek içecek teminini bu şekilde halletmelisiniz. Kesinlikle mangal yakmak gibi bir hataya düşmemelisiniz.

ölüdeniz kamp

Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Uygun fiyatlı giriş ücreti, çeşme, buzdolabı kiralama, elektrik, duş, piknik masaları, plaj, çadır kamp yerleri, giysi kabinleri, kafeterya gibi çok sayıda olanak bulunmaktadır. Ayrıca şemsiye ve şezlong da vardır. Bireyler yanlarında hiçbir ekipman getirmeden bile uygun fiyatlı kamp yapabilirler.

Hem denize hem de ormana yakın bir yerde olmak isteyenler için doğanın tüm güzelliklerini bir arada sunan Fethiye’nin en güzel koylarından biri olan Katrancı Koyu’nda konaklamak gerçekten bir ayrıcalıktır.

Cennet Kamp Alanı

Duş, elektrik, tuvalet, çadır kurma alanları, ortak mutfak, yürüyüş pistleri, ortak dinlenme yerleri, ateş yakılabilir alan gibi çok sayıda olanak sunmaktadır. Likya Yolu üzerinde bulunan Cennet Kamp, denize tepeden bakmak isteyenler için sessiz, sakin ve huzurlu bir ortam sağlar. Likya Yolu’nda yürüyüş yapmak ve buradaki tarihi kalıntıları incelemek isteyenler için özellikle önerilir. Ormanın içinde yer alıyor olması nedeniyle burada bol oksijenli temiz bir hava solursunuz.

Kelebekler Vadisi Kamp Bölgesi

Herkesin hayatında en az bir kere görmesi önerilen Kelebekler Vadisi’nde kamp alanı da bulunur. Burada sunulan olanaklar; elektrik, tuvalet ve duş yeri şeklindedir. Yiyecek içecek alma olanağı bulunmadığı için bireyler mutlaka hazırlıklı gelmelidir.

Ülkemizin en ünlü doğal güzelliklerinden biri olan Kelebekler Vadisi’nde zaman geçirmek isteyenler Fethiye’nin Faralya Köyü’nde yer alan bu vadide kamp yaparak konaklayarak burayı daha yakından tanıma fırsatı elde ederler. Huzurlu ve sessiz bir ortamı olan bu yerde manzarayı saatlerce izleyerek kendinizi tazelenmiş hissedebilirsiniz.

Yeşilvadi Doğa Park Kamp Alanı

Fethiye Yanıklar’da bulunan Yeşil Vadi Doğa Park Kamp Alanı, yan tarafından harika bir ırmağın şırıldadığı mükemmel bir bölgedir. Çardak şeklinde yapılmış suyun tam üzerinde uyuma olanağı veren bu harika kamp alanı klasik kamptan farklı bir deneyim sunar.

Parkın sunduğu olanaklar; çeşme, elektrik, tuvalet, ortak kullanılan mutfak, duş, sıcak su, çadır kamp alanları, restoran şeklindedir. Ancak burada telefon ve internetin çekmediğini bilmelisiniz.

yeşil vadi kamp alanı