Fethiye yamaç paraşütü; Babadağ’da bulunan doğal atlama alanından gerçekleştirilen 30 – 40 dakikalık bir uçuş deneyimidir. Bu uçuş deneyimi geleneksel paraşütle atlamadan farklı şekilde gerçekleştirilen tekniğe sahip bir spor dalıdır. Bu disiplinde eğitim alan kişilere ‘pilot’ unvanı verilir.

1980li yıllardan günümüze kadar uzanan yamaç paraşütü gökyüzünde süzülerek gezinmenin en güzel halidir. Hava aracına gereksinim duyulmadan yüksek bir noktadan belirli bir hıza ulaşarak kendini hava akımının kucağına bırakan pilotlar havayı hissederek uzun bir süre özgürlüğün ve adrenalin duygusunun keyfine varırlar.

Fethiye Yamaç Paraşütü
Fethiye Yamaç Paraşütü

Fethiye Yamaç Paraşütü Avantajları

Bazı bireyler kapalı alanlarda tatil yapmayı severken bazı bireyler doğa ile iç içe olmaktan büyük keyif duyarak kendilerini tazelenmiş hissederler. Bazı bireyler ise adrenalin duygusunu harekete geçiren aktivitelerden büyük keyif alır. Hem doğa severler hem de tatil için bir farklılık arayanlar Fethiye yamaç paraşütü aktivitesini tercih edebilirler.

Fethiye yamaç paraşütü avantajları;

  • Yüksek bütçe gerektirmez.
  • Tüm gerekli güvenlik önlemleri önceden alınır.
  • Lisans sahibi pilotlar eşliğinde güvenli bir uçuş deneyimi yaşanır.
  • Fethiye ve Ege Denizine kuşbakışı izleme ve uzun bir mesafeyi tepeden kısa sürede gözlemleme fırsatı elde edilir.
  • Tüm süreç kayıt altına alındığı için sosyal medya ve gelecekte anı saklamak adına harika bir deneyimdir.
  • Tatili rutin biçimde yapmaktan sıkılan, farklı bir aktivite arayanlar için güzel bir alternatiftir.
  • Ciddi bir sağlık problemi olmayan hemen herkes bu sporu deneyimleyebilir.
  • Bu spor dalıyla ilgilenenlerin uçuş deneyimi için profesyonel olmalarına gerek yoktur. Tandem adı verilen iki kişilik uçuşlarla bir profesyonel eşliğinde herkes yamaç paraşütü yapabilir. Herhangi bir ön eğitime, deneyime vb. gerek duyulmamaktadır.
  • Hepsinden önemlisi son derece keyifli kendinize ait 40 dakikalık bir zihin dinlendirme süreci geçirme fırsatına sahip olunmaktadır.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyat

Hava sporlarını sevenlerin tutkun oldukları deneyimlerden biri de yamaç paraşütü. Fethiye yamaç paraşütü ise Türkiye’nin en güzel Ege manzarasına yukarıdan bakarak uçuş keyfini ekstra güzelleştiren muazzam bir eylemdir. Peki, Fethiye yamaç paraşütü fiyat bilgisine nasıl ulaşabilirsiniz?

İletişim veya Rezervasyon sayfalarından bu bilgilere kısa sürede erişilebilmektedir. Rezervasyon sayfasında ayrıca pilotların müsait olduğu zaman aralıkları bilgisi de bulunmaktadır. Tüm tatil planını bireyler bu sayfaları kullanarak pratik ve hızlı bir şekilde yapabilirler.